Trudna przeszłość kobiet nierzadko ma znaczący wpływ na budowanie więzi z dzieckiem, dlaczego warsztat pozwala na wymianę doświadczeń rodzicielskimi i dzielenie obaw w grupie innych matek.
Kobiety podczas warsztatu wzmacniają postawę rodzica, który jednocześnie kocha i wymaga. Uczestniczki otrzymują wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej dziecka, co pozwala na bardziej świadome reagowanie w różnych sytuacjach i większą uważność na to, co dzieje się z dzieckiem na różnych etapach jego rozwoju.
Zajęcia odbywają się dwutorowo: z jednej strony praca psychologa z grupą mam a z drugiej spotkania w grupach wspólnie z dziećmi, co pozwala na przyglądanie się rozwojowi dziecka i budowanie relacji mama-dziecko.